Get Adobe Flash player

U zbiegu ulic Krakowskie Przedmieście i Karowej, w samym centrum Skweru Ks. Jana Twarowskiego w Warszawie, odsłonięto ławeczkę upamiętniającą księdza – poetę.

Ławeczka, na skraju której siedzi odlana z brązu postać księdza-poety stanęła w miejscu, w którym kiedyś miał zwyczaj przesiadywać ks. Jan Twardowski, w czasach, gdy mieszkał w klasztorze sióstr Wizytek. Na ławeczce wyryte zostały słowa „Można odejść na zawsze,  by stale być blisko”. Ławeczka jest audiofoniczna – przycisk znajdujący się przy postaci   ks. Twardowskiego umożliwia posłuchanie wierszy poety.

Na uroczystość przyjechał metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz, zastępca prezydenta Warszawy Jacek Wojciechowicz, minister Jacek Michałowski, szef kancelarii Prezydenta RP, wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski oraz minister Jan Stanisław Ciechanowski z Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Ksiądz kardynał zwrócił się do młodzieży ze szkół im. Ks. Jana Twardowskiego. – „Wyrażam wielką radość i wdzięczność wszystkim, którzy stworzyli nam dzisiaj okazję do bycia razem z ks. Twardowskim. Sięgając po myśl, wiersz, poezję, poznajecie Jego życie i na tym pięknym oryginalnym życiu uczycie się waszej młodości i dorosłości.” Podczas uroczystości odsłonięcia ławeczki aktorzy - Anna Seniuk, Agnieszka Grochowska   i Cezary Żak przeczytali wiersze ks. Twardowskiego.Obecne były także poczty sztandarowe, które wnieśli uczniowie szkół, noszących imię księdza Jan , w tym oczywiście nasz poczet. Przedstawiciele szkól złożyli też kwiaty  na „ławeczce Ks. Jana Twardowskiego. Aleksandra Okraska

1031761
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
44
95
1458
1301

Twoje IP: 35.153.166.111
Server Time: 2021-12-05 07:57:55

Partnerzy