Get Adobe Flash player

Po raz kolejny 31 maja br. Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach wraz z Sołtysem oraz Radą Sołecką Przyłęk zorganizowała Festyn Rodzinny pod patronatem Pary Prezydenckiej Anny i Bronisława Komorowskich.

Aura pogodowa  początkowo nie sprzyjała wspólnej zabawie, jednakże najwytrwalsze rodziny doczekały się w godzinach wieczornych wspólnej biesiady przy ognisku.

Sponsorami imprezy byli: Gmina Białe Błota,  ks. Proboszcz Zdzisław Lahutta, Firma  HEL - WITA Sp. z o.o.  Pan Igor Jakubowicz, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk,  Rada Rodziców Szkoła Podstawowa im. ks. J. Twardowskiego w Przyłękach, Białobłockie Centrum Kultury, Pan  Sławomirowi Fac Leśniczy Leśnictwa Smolno, PZU.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z rodzinne biesiady w wydaniu kameralnym.

W dniu 10 maja 2014 roku Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk zorganizowało Drugą Rodzinną Majówkę Rowerową pod hasłem „ Kierunek 18 południk – Stare Borostwo”.

W rajdzie wzięło udział ponad 100 osób w tym 55 dzieci, m.in. rodzice z dziećmi i młodzież szkolna. Zaszczycili nas również swoją obecnością Ksiądz Proboszcz Zdzisław Lahutta, Pani Dyrektor naszej szkoły Alicja Włodarczak, Radny Powiatowy Pan Andrzej Kubiak z małżonką, Radny Gminy Białe Błota Pan Krzysztof Kocikowski, Pan Jerzy Kacprzak sołtys Przyłęk z małżonką, oraz Sołtys Brzozy Pan Waldemar Owczarzak z małżonką. Rajd otworzył Prezes Stowarzyszenia Pan Paweł Zuehlke.

Mimo deszczowej pogody która połowę zapisanych uczestników odstraszyła, nieutrudzeni rowerzyści pokonali trasę biegnącą przez malowniczo położone tereny leśne i dotarli do Nowego Smolna , do oznakowanego miejsca przecięcia się 53 równoleżnika i 18 południka oraz Starego Borostwa. Wspaniałym przewodnikiem po okolicy był Pan Leśniczy Sławomir Fac, który ciekawie opowiadał uczestnikom o walorach przyrodniczo – geograficznych oraz o historii tych wyjątkowych miejsc. Dzieci wzięły udział w minikonkursie i otrzymały nagrody– piłki siatkowe i upominki od Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy. Na uczestników przy Polanie Myśliwskiej czekał poczęstunek oraz pokaz ,,innowacyjnej jazdy rowerem’’ w wykonaniu Radnego Powiatowego Pana Andrzeja Kubiaka. Najstarsi i najmłodsi uczestnicy Rajdu zostali nagrodzeni upominkami.

Na zakończenie Prezes Stwoarzyszenia Pan Paweł Zuehlke podziękował również Sponsorom i osobom, zaangażowanym w organizację wydarzenia przekazując pamiątkowe książki ,,Osobiste notatki Jana Pawła II''. Radny Powatowy Pan Andrzej Kubiak i Dyrektor Szkoły Podstawowej imienia ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach podziękowali za organizację tego wydarzenia. Mimo dużego utrudzenia z uśmiechami powróciliśmy do Przyłęk. Na zakończenie rajdu każdy otrzymał wylosowany wcześniej upominek.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i naszym sympatykom za mile spędzony wspólnie czas oraz naszym sponsorom: Sponsorem strategicznym imprezy byli: Nadleśnictwo Bydgoszcz oraz OSKA. Sponsorami wspierającymi: Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej imienia ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach, Dabrowent Katarzyny i Macieja Dąbrowskich, FRISTOM Tomasza Frieske, P.U.H. TOM-BUD Tomasza Gąseckiego, Z.U.H. MOTOR CAR Tomasza Przybyła i Łukasza Fiałkowskiego, Cukiernia Finezja Anny i Grzegorza Kiełczyńskich, Państwo Barbara i Roman Rudzińscy.

Więcej zdjęć w Galerii.

W Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach WOŚP zagrała już po raz 16-sty. Udało nam się zebrać w tym roku 2420,78 zł. Serdecznie dziękujemy darczyńcom. Więcej zdjęć w Galerii.
Organizatorzy

14 września o godz. 15.00, już po raz dwudziesty pierwszy w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach odbyło się Gminne Święto Latawca. Celem tego święta było  promowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie zainteresowań dzieci i  zachęcenie ich do  majsterkowania.

W konkursie lotów wzięło udział przeszło 90 uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy. Loty odbywały się w kategoriach wiekowych: uczniowie klas 1-2, klas 3–4 i 5–6. Jury oceniało wysokość lotu, czas utrzymania się latawca w powietrzu oraz estetykę wykonania.

Czytaj więcej: Gminne Święto Latawca

24 sierpnia 2013 r. po raz pierwszy organizowaliśmy Święto Gminy Białe Błota. Do tej pory corocznie odbywały się dożynki Gminne. Jako, że Gmina Białe Błota straciła swój charakter gminy wiejskiej zapadła decyzja o zmianie. Na plac przy ulicy Chlebowej przybyła liczna grupa mieszkańców i sympatyków którą przywitała Wójt Gminy Białe Błota pani Katarzyna Kirstein – Piotrowska. Jako pierwsi zaprezentowali się muzycy z orkiestry białobłockiego gimnazjum. W dalszej części mieszkańcy mieli okazję podziwiać pokaz taneczny młodzieży z zespołu "OL-TOM" ćwiczących na co dzień w Gminnym Centrum Kultury oraz grupy "Zumba" trenującej w Białych Błotach i Przyłękach. W nastój wakacji wprowadziła widzów muzyka szant-owa w aranżacji Tomasza Dziamana. Miłym akcentem obchodów Święta Gminy był koncert "Muzyczna podróż w czasie" w wykonaniu Ludmiły Małeckiej i Danuty Szymańskiej które śpiewały znane przeboje od lat 20 -tych do 90 dziesiątych. W rytm utworów wykonywanych przez urodziwe artystki odbywały się zawody „Sołtysiada”. Reprezentacje sołectw konkurowały ze sobą w takich dyscyplinach sportowych jak: rzut beretem, bieg w worku i wbijanie gwoździ. Uwieńczeniem potyczek sołeckich był konkurs wiedzy o Gminie pn „Jeden z dziesięciu” w którym przedstawiciele sołectw wykazali się znajomością zagadnień dotyczących naszej Gminy. Specjalna komisja konkursowa pod przewodnictwem Przewodniczącego Rady Gminy pana Henryka Sykuta dokonała oceny stoisk sołeckich. Komisja miała bardzo trudne zadanie ze względu na bardzo wysoki poziom ich przygotowania. Nadeszła pora na Gwiazdę Wieczoru, którą w tym roku był zespół "Żuki". Zespół przygotował bardzo ciekawy koncert. Z okazji rocznicy nagania przez Beatlesów piosenki "She loves you" „Żuki” wspólnie z nami podjęli próbę ustanowienia rekordu w wspólnym jej wykonaniu. Po dokładnej analizie materiału zdjęciowego okazało się że do śpiewu włączyło się 611 osób. Nadszedł też czas na ogłoszenie wyników sołeckich potyczek. Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się , że tegorocznym zwycięzcom jest Sołectwo Murowaniec. Sołtys Murowańca pan Jerzy Błaszkiewicz odbierając nagrodę z rąk pani Wójt Katarzyny Kirstein –Piotrowskiej nie krył swojej radości. Około godziny 22.00 uczestnicy imprezy mieli okazję obejrzeć widowisko woda-światło-dźwięk czyli tańczące fontanny. Bawiono się do godziny 3.00 przy muzyce prezentowanej przez DJ Mateusza Gronowskiego. Do zobaczenia za rok.

Więcej artykułów…

  1. Festyn w Przyłękach
1022555
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
58
395
1183
6535

Twoje IP: 3.214.224.207
Server Time: 2021-10-18 13:17:50

Partnerzy