Get Adobe Flash player

Tradycyjnie w dniu 6 stycznia - w święto Trzech Króli - w Przyłękach zorganizowano już po raz trzeci „Przyłęckie Kolędowanie przy Żłóbku„ oraz drugi Orszak Trzech Króli. Imprezę wspólnie przygotowali Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk, Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach, Parafia WNMP w Przyłękach, Sołectwo Przyłęki. Swoją obecnością zaszczycili nas Wójt Gminy Maciej Kulpa, V-ce Przewodnicząca Rady Gminy Maria Wolsztyńska, radny Gminy Białe Błota Krzysztof Kocikowski, Proboszcz Parafii WNMP w Przyłękach ks.Zdzisław Lahutta,Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego Alicja Włodarczak, Sołtys Przyłęk Jerzy Kacprzak.

Czytaj więcej: Święto Trzech Króli

Z okazji Dnia Matki uczniowie z kółka teatralnego Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego  w Przyłękach przygotowali przedstawienie pt. „ Demeter i Kora”.   Scenariusz inscenizacji oparty został na motywach mitu o Demeter i Korze. Ukazał, że miłość matki –dawniej, jak i teraz- to uczucie nadal największe ,najgorętsze i najprawdziwsze. Uczniowie  przygotowali do inscenizacji kostiumy postaci mitologicznych, ciekawe rekwizyty pi dekoracje. Przedstawienie bardzo podobało się Mamom. „Aktorzy” zostali nagrodzeni gromkimi brawami i słodkościami.  

 Małgorzata Komórek

„Mówię Wam, mówię Wam,

Jakich fajnych Dziadków mam!”

21 stycznia 2014 roku, jak przystało na kochające wnuczęta, dzieci z oddziałów zerowych w Przyłękach gościły w swoich progach Babcie i Dziadków. Łez wzruszeń dostarczyły seniorom: jasełkowe przedstawienie oraz piosenki i wiersze przygotowane specjalnie na tę okoliczność. Nie zabrakło:  życzeń, laurek dla naj, najwspanialszych Babć i Dziadziusiów - własnoręcznie wykonanych przez maluchy. W trakcie imprezy potwierdziło się powiedzenie, że” Bóg nie może być wszędzie, dlatego stworzył Dziadków i Babcie”, bo szanowni goście świetnie bawili się ze swoimi wnukami  - śpiewając  i podrygując w rytm melodii. Uroczystość uświetniły pyszne torty, ufundowane przez Pana Sołtysa, któremu bardzo dziękujemy za owocną współpracę oraz obecność.

Iwona Osesek

W dniu święta Trzech Króli w Przyłękach odbyło się już po raz drugi „Przyłęckie Kolędowanie przy Żłóbku„ oraz zorganizowano pierwszy Orszak Trzech Króli. Imprezę wspólnie przygotowali Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk, Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego i Sołectwo Przyłęki. Trzej Królowie, w barwnych strojach, przejechali bryczką główną ulicą Przyłęk, aby dotrzeć na boisko szkolne, gdzie oczekiwali ich licznie zgromadzeni mieszkańcy i zaciekawione dzieci. Monarchów powitała uroczyście pani dyrektor szkoły Alicja Włodarczak. Królowie wyjaśnili zebranym, skąd przybywają. Później częstowali dzieci cukierkami. W orszaku poprowadzonym przez królów, z wezwaniem „ Niech wszyscy , co wierzą, do Betlejem bieżą” zgromadzeni udali się do Kościoła Wniebowzięcia NMP, aby złożyć dary i hołd Dziecięciu.Następnie rozpoczęło się wspólne kolędowanie przy żłóbku. Piękne kolędy w wykonaniu chóru „ Brzozowiacy”, Dziecięcej Scholi z parafii, Szkolnego Zespołu Fletowego oraz rodzinnego zespołu muzycznego przeniosły uczestników w świat pełen radości i cudów. Wspólny śpiew ożywił wspomnienia, rodzinną tradycję i historię , które znalazły schronienie w kolędach.Całość zakończyła się uroczystym wykonaniem kolędy „ Mędrcy świata”. Prezes Stowarzyszenia pan Paweł Zuehlke podziękował księdzu proboszczowi Zdzisławowi Lahutta za gościnność oraz mieszkańcom za tak liczny udział. Zaprosił wszystkich za rok. Więcej zdjęć w Galerii.

Małgorzata Komórek

Foto: Katarzyna Wierzbiańska

Kochani! bardzo się cieszymy, że owocem intensywnych prób i współpracy organisty Andrzeja Nawrockiego z dziećmi, rodzicami i sponsorami, wydano pierwszą płytę zatytułowaną "noc cicha... noc święta". Kolędy w wykonaniu Dziecięcej Scholi przy akompaniamencie prefesjonalnych muzyków, mogą być wspaniałym upominkiem pod choinkę i z pewnością stanowić będą cenną pomoc podczas wspólnego świątecznego śpiewu w okresie Bożego Narodzenia. Od IV Niedzieli Adwentu płyta jest rozprowadzana jako cegiełka na rozbudowę naszego kościoła. Nie może jej zabraknąć w żadnym domu naszej parafii i będzie nam miło jak trafi do osób, które sympatyzują z nami i aktywnie uczestniczą w naszych duszpasterskich inicjatywach.

ks. Zdzisław Lahutta

Proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Przyłękach

Już teraz można posłuchać i obejrzeć efekty

http://www.youtube.com/watch?v=tchC5th-Qiw

http://www.youtube.com/watch?v=BsKEffc4VmQ

1022535
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
38
395
1163
6515

Twoje IP: 3.214.224.207
Server Time: 2021-10-18 12:45:50

Partnerzy