Get Adobe Flash player

Tradycyjnie w dniu 6 stycznia - w święto Trzech Króli - w Przyłękach zorganizowano już po raz trzeci „Przyłęckie Kolędowanie przy Żłóbku„ oraz drugi Orszak Trzech Króli. Imprezę wspólnie przygotowali Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk, Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach, Parafia WNMP w Przyłękach, Sołectwo Przyłęki. Swoją obecnością zaszczycili nas Wójt Gminy Maciej Kulpa, V-ce Przewodnicząca Rady Gminy Maria Wolsztyńska, radny Gminy Białe Błota Krzysztof Kocikowski, Proboszcz Parafii WNMP w Przyłękach ks.Zdzisław Lahutta,Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego Alicja Włodarczak, Sołtys Przyłęk Jerzy Kacprzak.

 

Utrudzeni wędrówką Trzej Królowie przybyli na skrzyżowanie ulic Przysieckiego i Młyńskiej , gdzie oczekiwali ich licznie zgromadzeni mieszkańcy. Monarchów powitała pani dyrektor szkoły Alicja Włodarczak. Królowie i mieszkańcy przeszli w orszaku na boisko środowiskowe, gdzie powitał ich Ksiądz Proboszcz Zdzisław Lahutta. Później wszyscy skierowali się do Kościoła Wniebowzięcia NMP, aby złożyć dary i hołd Dziecięciu.Przy żłobku kolędy i pastorałki śpiewali: Chór Assumpta z Przyłęk, ScholaNutki Niepokalnej Parafii WNMP w Przyłękach, ScholaUnusPectus z Murowańca, Zespół Muzyki Dawnej z SP Przyłęki, Zespół pieśni i tańca Złote Łany z GCK w Białych Błotach. Przyłęccy muzycy zaprosili do wspólnego śpiewu wszystkich zgromadzonych w kościele.

Całość zakończyła się uroczystym wykonaniem kolędy „ Mędrcy świata” z udziałem Wójta Gminy Macieja Kulpy i Księdza Proboszcza Zdzisława Lahutty. Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Przyłęk  Paweł Zuehlke podziękował gościom, zespołom, osobom zaangażowanym w organizację uroczystości oraz licznie przybyłym mieszkańcom. Serdecznie zaprosił Wszystkich na poczęstunek na boisko szkolne . Cieszy fakt , że Nasze wspólne kolędowanie stało się tradycją.

Więcej zdjęć w Galerii

Małgorzata Komórek

886546
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
14
1324
4609
7468

Twoje IP: 3.236.59.63
Server Time: 2020-07-13 00:33:15

Partnerzy